هفتمین عرضه اولیه بورس تهران انجام شد

پول بورسی‌ها دوبله شد

۵۰ هزار میلیارد تومان ارزش کل بازار شرکت‌های عرضه اولیه

مجید نوروزی در مراسم عرضه اولیه یک شرکت در بورس تهران اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون شاهد عرضه شش شرکت بودیم که امروز هم هفتمین شرکت در بازار بورس تهران عرضه اولیه می‌شود.

وی با بیان اینکه مجموع سرمایه اسمی این شرکت‌ها ۲۹۰۰ میلیارد تومان بوده است گفت: ارزش روز عرضه شرکت‌ها به ۲۰ هزار میلیارد تومان رسیده و تاکنون ارزش کل بازار این شرکت‌ها ۵۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

معاون امور ناشران بورس تهران با بیان اینکه با عرضه اولیه هفتمین شرکت امروز، ۱۷۰۰ میلیارد تومان به ارزش بازار بورس تهران اضافه می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چند درصد سهام این شرکت عرضه می‌شود؟ گفت: امروز ۱۰ درصد سهام شرکت پدیده قرن شیمی در بازار سرمایه عرضه می‌شود.

همچنین در ادامه این مراسم فاضلیان عضو هیات مدیره این شرکت با بیان اینکه ۱۰ سال پیش نسبت به تاسیس این شرکت اقدام کردیم اظهار کرد: در حال حاضر ۸ درصد بازار را در اختیار داریم و برنامه ما این است که تا سال ۱۴۰۰، ۱۰ درصد بازار را در اختیار داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر این شرکت ۱۳۰ محصول تولید می‌کند که به دنبال افزایش تعداد محصولات هستیم.

فاضلیان با بیان اینکه قیمت هر سهم ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ تومان پیش بینی شده است، گفت: ۱۰۰ میلیون سهم عرضه خواهد شد که معادل ۱۰ درصد سهام است.

وی با بیان اینکه برنامه صادرات به کشورهای عمان و قطر را دنبال می‌کنیم و در مرحله شناسایی بازارهای ترکمنسنتان تاجیکستان و ارمنستان هستیم گفت: بنای صادرات فله به عمان و قطر را نداریم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره برنامه صادراتی این شرکت اظهار داشت: چشم انداز ما صادرات ۱۰ درصد از محصولات شرکت است.

ارسال دیدگاه

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial