فدرال ررزو آمریکا نرخ بهره را تغییر نداد

فدرال ررزو آمریکا نرخ بهره را تغییر نداد

فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست چهارشنبه خود تصمیم گرفت تا نرخ بهره را تغییر ندهد. جروم پاول رئیس فدرال رزرو نیز در اظهاراتی به ادامه رشد متعادل اقتصادی و یک بازار اشتغال محکم و قوی اشاره کرد که این اظهارات نشان می دهد فدرال رزرو در شرایط کنونی هیچ تصمیمی برای تغییر نرخ بهره نخواهد داشت.
پاول گفت: بر این باوریم که وضعیت فعلی سیاست های پولی متناسب است تا بتواند از رشد اقتصادی پایدار و یک بازار اشتغال قوی حمایت کرده و نرخ تورم ما را به هدف ۲ درصدی نزدیک کند.
به این ترتیب نرخ بهره آمریکا بدون تغییر در سطح ۱.۵۰ تا ۱.۷۵ درصد ثابت باقی ماند.
وی در ادامه به نشانه های ثبات در رشد اقتصادی جهان اشاره کرد و افزود: نااطمینانی ها درباره سیاست های تجاری رو به کاهش است.
فدرال رزرو آمریکا سال گذشته به خاطر نگرانی از اوضاع رشد اقتصادی جهان و تنش های تجاری با چین، نرخ بهره را ۳ بار کاهش داد.
وی اظهار داشت: البته برخی نگرانی ها درباره چشم انداز اقتصاد جهان وجود دارد، از جمله گسترش ویروس جدید کرونا. این ویروس می تواند حداقل در کوتاه مدت تاثیرات منفی زیادی بر اقتصاد چین داشته باشد. ما به دقت شرایط را زیر نظر داریم. گرچه تبعات این ویروس برای تولید چین کاملا آشکار و روشن است ولی هنوز خیلی زود است که بخواهیم درباره تاثیر جهانی آن یا تاثیر بر اقتصاد امریکا اظهار نظر کنیم.
در بیانیه فدرال ررزو اشاره ای به تغییر برنامه فعلی در خرید ماهانه ۶۰ میلیارد دلار اوراق قرضه نشده است ولی پاول گفته است که احتمالا طی ماه های آوریل تا ژوئن میزان خرید اوراق قرضه کاهش خواهد یافت.
به گزارش فایننشال تایمز، روز چهارشنبه فدرال رزرو آمریکا، نرخ بهره اصلی خود را بدون تغییر ثبت کرد، اما یکی از اهرم‌های استفاده شده برای مدیریت آن نرخ را برهم زد و تأکید کرد که یکی از چالش‌های کلیدی بانک مرکزی در سال ۲۰۲۰ میلادی ابزارهای آن است نه موضع سیاست‌گذاری. پس از جلسه دو روزه در واشنگتن، اعضای کمیته بازار آزاد فدرال رزرو نرخ صندوق های فدرال را در محدوده ۵/۱ تا ۷۵/۱ درصد قرار دادند. آنها فقط یک تغییر در بیانیه سیاست خود ایجاد کردند و رشد در هزینه های خانوار را متوسط و نه قوی توصیف کردند، همانطور که در دسامبر به آن اشاره شده بود. این استمرار نشان می‌دهد که کمیته هنوز اقتصاد را در جایگاه خوبی می‌داند، همانطور که جی پاول غالباً چنین می‌گوید، و آنها برنامه خود را برای تغییر سیاست که تا پایان سال جاری است تغییر نداده‌اند. با وجود اینکه نرخ اصلی سیاست گذاری فدرال رزرو را بدون تغییر گذاشت.

فدرال ررزو آمریکا نرخ بهره را تغییر نداد

ارسال دیدگاه

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial