افزایش هزینه ها در بازسازی شبکه‌ها در شهرک‌های صنعتی

افزایش هزینه ها در بازسازی شبکه‌ها در شهرک‌های صنعتی

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: صنعتگران در موارد متعددی از اینکه شهرک‌های صنعتی نتوانسته‌اند بر اساس نقشه، زیرساخت‌ها را تکمیل کنند بنابراین تکمیل و توسعه زیرساخت‌های این شهرکها در دستور کار قرار گیرد.

محسن صالحی‌نیا در گردهمایی مدیران عامل شهرک‌های صنعتی و مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در فولاد مبارکه اصفهان افزود: طرح‌ها را باید بر اساس امکانات، منابع و مصارف اولویت بندی و اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از طرح‌ها را می‌توان بصورت مشارکتی اجرا کرد، اضافه کرد: طرح‌های بسیاری در برخی استان‌ها از جمله اصفهان، تهران، البرز و خراسان رضوی بصورت مشارکتی انجام شده و به نتیجه رسیده است.

معاون وزیر صنعت تصریح کرد: برای آبرسانی به شهرک‌های صنعتی در یک دهه گذشته سازوکارهایی برای اجرا وجود داشت که امروز تغییر پیدا کرده است.

صالحی‌نیا ادامه داد: استمرار ارائه خدمات در شهرک‌های صنعتی، اصلاح و بازسازی زیرساخت‌ها، شبکه‌های آب و برق و ایجاد تصفیه‌خانه از انتطارات واحدهای تولیدی است که باید بر اساس امکانات و منابع انجام شود.

وی بیان کرد: امروز بازسازی شبکه‌ها در هر یک از شهرک‌های صنعتی، با توجه به قدمت آنها نیازمند هزینه به مراتب بیشتری نسبت به گذشته است، با این حال باید آن سطح از خدماتی که در ابتدای قرارداد به واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها قول داده شده، تحقق یابد تا دیگر مسائل آنها هم برطرف شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ابراز اطمینانکرد که شرکت شهرک‌های صنعتی که منابع لازم را جذب و تعهداتش را بر اساس دریافت حق‌انتفاع و منابع دریافت کند، به هیچ وجه در شرایط بحرانی و زیانده قرار نخواهد گرفت.

وی افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی در هر استان باید بتواند مسائل شهرک‌ها را رصد کند و در رونق تولید موثر باشد و مشکلات صنعتگران را در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پیگیری کند.

صالحی‌نیا تاکید کرد: بخش زیادی از واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی مستقرند و این شهرک‌ها باید رصد مشکلات این واحدها را در اولویت کاری خود قرار دهند و مسائل آنها را با تعامل با سایر دستگاه‌ها برطرف کنند.

ارسال دیدگاه

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial